نماینده مردم ورزقان در مجلس گفت: در نشست نایب رئیس مجلس با وزیر صمت موضوع تشکیل هلدینگ مس کشور مطرح شد و در این رابطه نیز بحث و بررسی شد تا اقدام لازم انجام گیرد.

الهویردی دهقانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست وزیر صمت با نیکزاد نایب رئیس مجلس گفت: برحسب دستور ریاست جمهوری در سفری که به استان آذربایجان شرقی داشتند مقرر شده بود شرکت مس سونگون آذربایجان شرقی به صورت هلدینگ اداره شود اما تاکنون این موضوع  انجام نشده است.

وی افزود: شرکت ملی مس تمام امورات مس کشور را در دست گرفته است و معدن مس هم بسیار گسترده است و ناگفته نماند ارزش اقتصادی مس کشور به اندازه صنعت فولاد است که متاسفانه توسعه پیدا نکرده است بنابراین با پیگیری های انجام شده قرار بر این است چند شرکت در شهر ورزقان، شهر بابک و رفسنجان زیر مجموعه هلدینگ مس کشور تشکیل شود و هر کدام نیز مستقل عمل کنند تا بتوانند به سمت توسعه این صنعت و تکمیل اکتشافات حرکت کنند.

نماینده مردم ورزقان عنوان کرد: این موضوع در دستور نشست امروز ما بود البته آقای وزیر و رئیس جمهور هم تاکید دارند این هلدینگ تشکیل شود اما متاسفانه بهانه هایی بوجود می آید و تاکنون  این کار پیش نرفته است.

دهقانی تاکید کرد: ما به دنبال این هستیم که این صنعت توسعه پیدا کند زیرا  این موضوع برای اقتصاد کشور مهم است و با جدیت به دنبال این خواهیم بود تا چند شرکت زیر مجموعه هلدینگ مس تشکیل شود./

پایان پیام

توسط عزیزی

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی » دکتر دهقانی خبر داد : پیگیری تشکیل هلدینگ مس کشور در نشست وزیر صمت با نایب رئیس مجلس