🖊️به گزارش روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی دکتر دهقانی
در این دیدار دکتر دهقانی ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر ،سالروز ولادت امام علی (ع)،روز پدر شروع به گفتگو و سخنرانی کردند :
دکتر دهقانی با اشاره به عملکرد های بی نظیر در بخش خاروانا از شروع احداث بخش بعدی اتوبان خواجه -ورزقان و خاروانا – نوردوز که قسمت اول آن که از خواجه تا ورزقان بوده و زیر بار ترافیکی رفته است و مسیر ورزقان تا خاروانا تحت پیمان رفته است خبر دادند که این امر تمامی کارهای لازم و مسیرهای لازم برای نزدیک شدن هر چه بیشتر این اتوبان به شهر خاروانا را انجام داده اند .
نماینده مردم شهرستان ورزقان و خاروانا همچنین ازشروع عملیات اجرایی شبکه و تصفیه خانه فاضلاب شهری ورزقان و خاروانا که قرار داد آن با معدن مس سونگون بسته شده است و از شهر ورزقان شروع شده و در حال اجراست خبر داد و گفت نقشه فاضلاب شهر خاروانا در دسترس نبوده که به تازگی آماده شده و قرار بر این است که تا ماه های آینده توسط بسیج سازندگی سپاه عاشورا اجرا گردد که هزینه این پروژه از محل هزینه های عمومی معدن مس سونگون به تصویب رسیده و به زودی پرداخت می شود.

همچنین ایشان در بیانات خود به مجوز تردد خودروی های ارس پلاک اشاره کرده و خبر دادند که مجوز از دبیر منطقه آزاد اخذ کرده اند تا خودرو های ارس پلاک بدون وجود مشکل در شهرستان ورزقان وخاروانا تردد کنند .
دکتر دهقانی در گفتگو با مردم شهر خاروانا: بررسی پرونده الحاق شهر خاروانا و قسمت هایی از آن به منطقه آزاد ارس که در استانداری در حال بررسی است تا در صورت عدم وجود مشکلات دیگر به این امر جامه عمل پوشانده شود.
ایشان همچنین خبردادند:
با توجه به پیشرفت و ازدیاد جمعیت شهر های ورزقان و خاروانا و تولید زباله در شهر ورزقان و خاروانا و در پی آن معضلات دفع این امر که مشکلی جدی حساب میشود که از خرید دستگاه های زباله سوز برای این مشکل خبر دادند که نصف هزینه آن از معدن مس سونگون و نصف دیگر آن از سازمان شهرداری های وزارت کشور تامین میگردد.
یکی دیگر از موضوعاتی که در این مراسم مورد بحث قرار گرفت بحث شهرستان شدن خاروانا بود که دکتر دهقانی از بررسی این طرح در استانداری آذربایجان شرقی خبر دادند.

دکتر دهقانی در این دیدار صمیمانه خود با مردم شهر خاروانا به اقدامات و عملکرد 3 ساله اش پرداخته و اشاره کردند که به شرح ذیل میباشند :
✅مشکل تیرهای برق که با هزینه ۶۰۰ میلیون تومان جابجا و ساماندهی شدند
✅برق های معابر شهر خاروانا که به طور کامل تعمیر شدند.
✅آسفالت راه روستایی ورزقان بسمت ملک قضات که افتتاح گردید.

✅آسفالت مسیر ایری علیا که با توجه به نزدیک بودن به روستای طرزم مسیر ارتباطی خوبی برای تردد بسمت تبریز میباشد.
✅اسفالت راه روستایی بیشک سهرون در دست اقدام بود که با توجه به برودت هوا در پی آن افت کیفیت اسفالت و خرابی کارخانه متوقف شده است که با شروع سال کاری جدید از سر خواهد گرفت .
✅آسفالت جاده نوجه مهر و شهرک لیلاب که در آینده نه چندان دور عملی خواهد شد.
✅روکش جاده ورزقان‌و خاروانا در مسیر گال که بصورت اساسی زیر سازی و هم آسفالت شدند که آسفالت ریزی لایه اول آن انجام شده و لایه نهایی آن با شروع فصل کاری ریخته خواهد شد .
✅سد حاجیلار که سدی فراموش شده بود و ردیف آن حذف گردیده بود که با پیگیری های مکرر به سر جای اول خودش بازگشته و مشکل آن حل شد و طرح های پایاب و آبگیری آن در حال انجام است که با توجه به قابلیت های این سد برای اجرای گلخانه و شیلات مورد استفاده قرار میگیرد .
✅تحقیق زمین برای ایجاد چمن مصنوعی در شهر خاروانا که پس از نهایی شدن آن به اطلاع عموم خواهد رسید.
✅ ایجاد نیروگاه در شهر خاروانا که زمین احداث این نیروگاه در روستای علیار اماده شده است که برق به میزان ۳۵ مگاوات در این نیروگاه تولید خواهد شد .
✅از حقوق دولتی معادن برای آب رسانی کشاورزی و آب شرب برای توسعه روستاها کارهای مهمی انجام شده است .
دکتر دهقانی در پایان این مراسم
از تمامی مسئولین کشوری ، استانی و شهرستانی که زحمات زیادی برای رساندن این خدمات انجام دادند تشکر کردند و از مردم عزیز خاروانا درخواست همکاری و همیاری برای اجرای هر چه بهتر فاضلاب، تملک اتوبان و سایر کارهای عمرانی و پیشرفت شهر خاروانا تا این پروژه ها به نحو احسن انجام گردد .

توسط عزیزی

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی » دیدار دکتر دهقانی با مردم شریف و خونگرم شهر خاروانا بمناسبت ایام مبارک دهه فجر و سالروز ولادت حضرت امیر المومنین علی (ع)