نماینده مردم شهرستان ورزقان گفت: بر اساس داده‌های موجود 56 درصد ذخایر شناسایی‌شده مس کشور در سونگون ورزقان قرار دارد.

الهویردی دهقانی در جلسه شورای اداری شهرستان ورزقان با اشاره به اینکه چندین پهنه معدنی مس در شهرستان ورزقان و منطقه آذربایجان توسط شرکت ملی صنایع مس ایران ثبت‌شده ولی متأسفانه تاکنون اقدامی در راستای شناسایی و بهره‌برداری این محدوده‌های معدنی صورت نگرفته است.

وی استقلال مجتمع مس سونگون از شرکت ملی صنایع مس ایران و تکمیل زنجیره تولید در این معدن با اجرای طرح‌های توسعه متناسب با ذخایر واقعی این معدن را، راهکار بهره‌مندی مردم شهرستان ورزقان و استان آذربایجان شرقی از نعمت مس سونگون برشمرد و افزود: متأسفانه شرکت ملی صنایع مس ایران در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خویش نیز عدالت را در بین مناطق تحت فعالیت خود رعایت نکرده و منطقه آذربایجان از این حیث کمترین برخورداری را دارد.

نماینده مردم شهرستان ورزقان در مجلس اشتغال متناسب با تولید را در بین مجتمع‌های تحت مدیریت شرکت ملی صنایع مس ایران خواستار شد و افزود: تکمیل زنجیره تولید و به‌تبع آن ایجاد صنایع پایین‌دستی مس در شهرستان ورزقان فرصت مهمی را پیش روی استان آذربایجان شرقی برای توسعه اقتصادی و ایجاد هزاران فرصت شغلی قرار می‌دهد.

توسط عزیزی

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی » دکتر دهقانی:56 درصد ذخایر مس کشور در سونگون قرار دارد/مردم منطقه و استان عایدی از سونگون ندارند