نماینده شهرستان ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی؛

✅وزارت صمت با پیمانکاران و بهره برداران متخلف در معادن برخورد کند

✔دکتر دهقانی گفت: اگر پیمانکار یا بهره برداری خطا می‌کند و به وظایف عمل نمی‌کنند باید شدیدا با آنها برخورد کنند و این قوانین هم وجود دارد که وزارت صمت و اداره کار با این تخلفات برخورد کنند.

✔به گزارش آناج، اللهوردی دهقانی در برنامه‌ای تلویزیونی پیرامون مشکلات کارگران معادن کشور اظهار داشت: تقاضا برای کار بیشتر از کار است و به همین دلیل کارگران تلاش می‌کنند کاری که به دست آورده‌اند را حفظ کنند.

✔وی ادامه داد: در معادن کارها مستمر و حداقل بیش از پنج سال است و اصولا باید اداره کل کار نظارت کافی داشته باشند تا قراردادها حداقل یک ساله باشد و در ثانی در آئین‌نامه‌‌‌های تامین حقوق کارگران بایستی نظارت کافی توسط دستگاه‌های ناظر وجود داشته باشد.

✔وی ادامه داد: اگر پیمانکار یا بهره برداری خطا می‌کند و به وظایف عمل نمی‌کنند باید شدیدا با آنها برخورد کنند و این قوانین هم وجود دارد که وزارت صمت و اداره کار با این تخلفات برخورد کنند.

✔دهقانی در پایان خاطرنشان کرد: اگر دستگاه‌ها هم فکر می‌کنند که خلا قانونی وجود دارد ما آماده ایم تا اصلاح قوانین را به مجلس برده و تصویب کنیم تا مشکل حل شود.

توسط عزیزی

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی » دکتر دهقانی : وزارت صمت با پیمانکاران و بهره برداران متخلف در معادن برخورد کند