نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس با انتقاد از تعجیل مدیران مس سونگون در اجرای پروژه هیپ لیچینگ، گفت: تقاضا داریم رئیس جمهور مانع از اجرای ناقص این پروژه شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، الهویردی دهقانی در نشست علنی امروز ( یکشنبه، 27 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور، وزیر صمت و رئیس سازمان محیط زیست گفت: موضوع تذکر بنده افتتاح ناقص پروژه هیپ لیچینگ در معدن مس سونگون است. این پروژه یک پروژه بزرگی است که صدها میلیون تن خاک معدنی بر روی آن ریخته و بر روی آنها اسید سولفوریک پاشیده خواهد شد و محصول آن سولفات مس است که یک ماده بسیار سمی است.
نماینده مردم ورزقان در مجلس تأکید کرد: متأسفانه بدون رعایت الزامات زیست محیطی و بدون اینکه این پروژه تکمیل شود، مدیران مس سونگون تلاش می‌کنند این پروژه را باعجله به افتتاح برسانند.
وی تصریح کرد: به واقع این پروژه بعد از افتتاح، همچنان ناقص خواهد ماند. همچنین چاه‌های پزومتریک برای پایش آلایندگی در آب‌های زیرزمینی اطراف این پروژه اصلاً اجرایی نشده است و تقاضا داریم رئیس جمهور و سازمان محیط زیست مانع از اجرای ناقص و بدون رعایت الزامات زیست محیطی آن شون

https://t.me/dr_dehgani

توسط دهقانی

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی » دکتر دهقانی:رئیس جمهور مانع از اجرای ناقص پروژه هیپ لیچینگ در معدن مس سونگون شود