عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه شرکت ملی مس باید از محل منابع بخشودگی مالیاتی، تیم‌های تراکتور و ماشین‌سازی تبریز را حمایت کند، ضمن انتقاد از هزینه همه منابع در کرمان، طرح مسائلی همچون منع قانونی در این خصوص را صرفا بهانه‌ای از سوی این شرکت دانست که نمی‌خواهد پول مردم آذربایجان شرقی را برای خودشان هزینه کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با خبرنگار صنایع با اشاره به بودجه هزار میلیارد تومانی شرکت ملی مس از محل بخشودگی‌های مالیاتی و کمک‌های اجتماعی، اظهار داشت:

انتظار می‌رود شرکت ملی مس با‌توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در مجتمع مس سونگون از طریق این منابع مالی از تیم فوتبال تراکتور و ماشین سازی حمایت مالی کند اما شرکت ملی مس همه این منابع مالی را فقط برای زیرساخت‌های ورزشی استان کرمان هزینه کرده است.

الهویردی دهقانی در ادامه افزود:

این عدم حمایت‌های مالی شرکت ملی مس از محل درآمدهای اجتماعی و بخشودگی‌های مالیاتی خود، برای تیم فوتبال تراکتور در شرایطی است که وزیر صنعت موافقت خود را با این موضوع اعلام کرده است اما متاسفانه شرکت ملی مس کماکان از حمایت و مالکیت این تیم طفره می‌رود.

نماینده ورزقان در مجلس با بیان اینکه تیم فوتبال تراکتور پس از سرخابی‌ها بیشترین هوادار را در اختیار دارد، تاکید کرد:

با توجه به اینکه اکثریت مردم و مسئولین استانی نظیر استاندار آذربایجان شرقی، نماینده ولی فقیه و نمایندگان مجلس خواهان این انتقال مالکیت و حمایت مالی هستند؛ قطعا این اتفاق خواهد افتاد و این انتقال می‌تواند کمک شایسته‌ای به صنعت فوتبال کشور باشد.

*** منع قانونی یا بهانه؟

به گزارش صنایع، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان با تاکید بر اینکه شرکت ملی مس هیچ منع قانونی برای تصاحب مالکیت باشگاه فوتبال تراکتور ندارد، خاطر نشان کرد:

مجتمع معدنی و باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون این توانایی را دارند تا با خرید باشگاه‌های تراکتور و ماشین سازی مالکیت این باشگاه‌ها را به نام خود ثبت کند.

لازم به ذکر است این اتفاق هیچ تعارضی بین شرکت ملی مس و مجتمع مس سونگون به وجود نمی‌آورد.

طرح مسائلی همچون وجود منع قانونی، صرفاً یک بهانه برای کسانی است که نمی‌خواهند پول مردم آذربایجان شرقی را در همان منطقه هزینه کنند.

توسط دهقانی

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی » دکتر دهقانی:چرا شرکت ملی مس از تیم‌های تراکتور و ماشین سازی تبریز حمایت نمی‌کند؟/ چرا شرکت ملی مس نمی‌خواهد پول مردم آذربایجان شرقی را برای خودشان هزینه کند؟