عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وضعیت صنعت خودروسازی باید درس عبرتی برای سایر صنایع باشد، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با تشدید نظارت‌ها بر بازار از افزایش قیمت و گرانفروشی لوازم خانگی جلوگیری کند.

دکترالهویردی دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره گرانی لوزام خانگی، گفت: هرچند تولیدکنندگان لوزام خانگی ادعا می‌کنند که افزایش قیمتی نداشتند اما باید به این نکته توجه کرد که این افراد در تلاش‌اند که به بهانه‌های مختلف بهای محصولات تولیدی را افزایش دهند حال آنکه بسیاری از موارد موردنیاز تولیدبا هزینه ریالی بوده و حتی اگر ارزی هم باشد نرخ ارز نیز در هفته‌های گذشته کاهش یافته است.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به نزدیکی به ایام نوروز ضرورت برخورد با متخلفان بیش از پیش احساس می‌شود، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با تشدید نظارت‌ها بر بازار از افزایش قیمت و گرانفروشی جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه اتحادیه‌ها نیز باید به وظایف ذاتی خود با قدرت بیشتری عمل کنند تا شاهد فشار مضاعف بر مردم نباشیم، اضافه کرد: ایجاد بازار انحصاری برای برخی از کالاها در صورتی که تولیدکنندگان به آن به عنوان فرصتی برای بهبود کیفیت و کاهش قیمت تمام شده تولید استفاده نکنند، نتایج نامطلوبی به دنبال خواهد داست.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: با ایجاد انحصار و اعمال برخی محدودیت‌ها شاهد مشکلات بسیار در صنعت خودروسازی هستیم بنابراین بازار خودرو باید درس عبرتی برای سایر صنایع باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه تولید و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار لوازم خانگی را باید به بخش خصوصی واگذار کنیم، ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز باید بازار را از طریق راهکارهای مختلف تنظیم‌ کند و از ایجاد فضای انحصاری برای برخی افراد جلوگیری کند.

انتهای پیام/

توسط عزیزی

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی » دکتر دهقانی:سرنوشت صنعت خودروسازی درس عبرتی برای تولیدکنندگان لوازم خانگی باشد/وزارت صمت با تشدید نظارت‌ها از گرانفروشی جلوگیری کند