دکتر دهقانی، نماینده مردم ورزقان درمجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» با اشاره به رفتار نژادپرستانه مسئولان و رسانه‌های غربی و اروپایی می‌گوید: غربی‌ها همه‌چیز را ابزاری برای عرضه خود قرار می‌دهند. از جان مردم بی‌گناه در غرب آسیا گرفته تا پناه‌جویان اروپایی اوکراین. به طورمثال همین سازمان‌های بین‌المللی که باید بلندگوی تمام ملت‌ها و عقاید باشند در کنترل تفکر و سیاست‌های غرب هستند.
وی افزود: این سازمان‌ها حتی راه‌هایی صرفا برای تأمین و تضمین منافع اقتصادی و بین‌المللی غرب ایجاد کرده‌اند. این استانداردهای دوگانه و رفتارهای نژادپرستانه اصلیت و اساس تفکر غرب است و هر از چند گاهی در برهه‌های زمانی مختلف دیده می‌شود.
برای غربی‌ها هیچ‌کس غیر از خودشان اهمیت ندارد
دهقانی تأکید کرد: زمانی که خونریزی در کشورهای دیگری غیر از اروپا رخ دهد، طوری رفتار می‌کنند که برای دنیا اهمیتی ندارد و خودشان را معنای وجودی دنیا تعریف می‌کنند. در آن زمان کاملا منفعلانه عمل می‌کنند و ملت‌های دیگر را تروریست می‌دانند.
این نماینده مجلس تصریح کرد: اما زمانی که این اتفاق دامن خودشان را می‌گیرد و ج.نگ در خانه خودشان رخ می‌دهد، متأسفانه نگرش دیگری دارند و جنگ را محکوم می‌کنند و خودشان را متمدن می‌نامند. کافی است در یک اتفاقی منافع غرب تهدید شود آن زمان شاهد تفکر اصلی آن‌ها خواهیم بود.
او بیان می‌کند: هیچ‌گاه نمی‌توان از جنگ حمایت کرد و این اتفاق در هرکجای دنیا رخ دهد، محکوم است. اما این اتفاق نشان داد که غرب برای دفاع از منافعش حتی زمانی که خود را وارد میدان جنگ نمی‌کند، هر نوع اتهامی را به سایرین وارد خواهد کرد.
دهقانی در انتها ابرازکرد: دولت‌های مختلف غربی نشان داده‌اند که به‌غیراز خودشان به هیچ‌کس اهمیتی نمی‌دهند. آن‌ها در قالب نا.تو به کشورهای دارای منابع حمله می‌کنند و تمام توان دف.اعی و غیردفاعی آن‌ها را می‌گیرند و درمقابل هیچ اهمیتی ندارد که برایشان چه اتفاقی می‌افتد.

توسط عزیزی

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی » دکتر دهقانی:جنگ اوکراین باردیگر چهره نژادپرستانه غرب را آشکار کرد