جزئیات جلسه نمایندگان استان آذربایجان شرقی با وزیر صمت

⬅️دکتر دهقانی درباره جزئیات جلسه امروز نمایندگان استان با وزیر صمت با اشاره به مصوبات این جلسه اظهار داشت: یکی از مصوبات جلسه امروز استقلال مجتمع مس سونگون آذربایجان از شرکت ملی مس بود که قرار شده است تا هیات اجرایی مس سونگون گزارش اقدامات در رابطه با استقلال مجتمع مس سونگون را ارائه کند. در این راستا، مقرر شده تا وزیر صمت اقدامات وزارتخانه در رابطه با استقلال این مجتمع از مراجع زیربطر مانند سازمان بورس، سازمان خصوصی‌سازی و برگزاری مجمع شرکت ملی مس را فراهم نموده و نتیجه آن در جلسه بعدی ارائه شود.

⬅️وی افزود: بر اساس مصوبه دوم قرار است حداکثر ظرف یک هفته آینده رونوشت قراردادهای منعقده قرارگاه خاتم الانبیا و «کیسون» در رابطه با طرح‌های توسعه مس سونگون به استاندار آذربایجان‌شرقی و رئیس مجمع نمایندگان استان تحویل شود.

⬅️نماینده ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق مصوبه سوم، مقرر است کمیته‌ای متشکل از وزارتخانه، استاندار آذربایجان‌شرقی، رئیس مجمع نمایندگان استان و بنده در وزارتخانه تشکیل یافته و تعهدات پرداخت نشده در قبال شهرستان ورزقان و استان بررسی شده و به همراه مابقی بدهی‌های شرکت مس در اختیار استانداری قرار بگیرد تا مطابق قانون در این شهرستان و استان هزینه شود.

⬅️دهقانی در خاتمه از واگذاری مالکیت دو باشگاه تراکتور و ماشین‌سازی به مس سونگون خبر داده و اعلام کرد: کلیات واگذاری دو باشگاه تراکتور و ماشین‌سازی به باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون با پافشاری استاندار محترم آذربایجان‌شرقی تصویب شده است و استاندار شخصاً مسئولیت اجرایی این کار را بر عهده گرفته‌اند در این خصوص نیز قرار است تا اقدامات لازم در خصوص انتقال امتیاز این دو باشگاه بزودی و در اسرع وقت انجام شود.

1400/10/14

توسط عزیزی

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی » دکتر دهقانی:جزئیات جلسه نمایندگان استان اذربایجان شرقی با وزیر صمت