عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید خواسته و تاکید ما افزایش تیراژ تولید خودرو است اما با شرایط کنونی که خودروسازان حدود ۱۸۵ هزار میلیارد تومان زیان انباشته و بدهی دارند، عملیاتی شدن وعده وزیر مبنی بر افزایش تیراژ تولید و حذف قرعه‌کشی در سال آینده بعید به نظر می‌رسد.

✅دکتر دهقانی در گفت‌و‌گو خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ادعای وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه قرعه‌کشی خودرو در سال آینده با افزایش تیراژ تولید حذف می‌شود، گفت: در حال حاضر خودروسازان حدود 185 هزار میلیارد تومان زیان انباشته، بدهی به مردم، قطعه‌سازان و بانک‌ها دارند، حال این سوال ایجاد می‌شود که با این شرایط چگونه امکان افزایش تیراژ تولید را دارند؟

✔نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی افزود: خودروسازان اعتبارات حاصل از پیش فروش‌های انجام گرفته را نیز مصرف کردند بنابراین با چه اعتبار و سرمایه‌ای، می‌توانند تیراژ تولید کنونی که سالانه 800 هزار دستگاه خودرو است را به 2 برابر افزایش دهند؟

✔وی با اشاره به اینکه در حال حاضر علاوه بر تقاضای موجود در بازار، 8 میلیون دستگاه خودرو فرسوده نیز در ناوگان کشور موجود است که نوع دیگری از تقاضا است، اضافه کرد: حتی اگر از این پس نیز خودروسازان زیانی نداشته باشند چند سال طول می‌کشد که 185 هزار میلیارد تومان بدهی و زیان انباشته کنونی خود را جبران کنند.

✔این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: از آنجا که طی سال‌های گذشته تولید خودروسازان از تقاضای بازار کمتر بوده، تقاضا در بازار انباشته شده است بنابراین افزایش تولید و حذف قرعه‌کشی با وجود تقاضای موجود در بازار پارادوکس است و اظهارات وزیر صمت با آنچه در واقعیت جریان دارد مطابق نیست.

✔عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: خواسته و تاکید ما افزایش تیراژ تولید خودرو است اما با شرایط کنونی عملیاتی شدن وعده وزیر بعید به نظر می‌رسد.

توسط عزیزی

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی » دکتر دهقانی:افزایش تولید خودرو با وجود زیان انباشته خودروسازان بعید به نظر می رسد