عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ حقوق دولتی معادن حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، گفت: متاسفانه سهم ۱۵ درصدی شهرستان‌های دارای معادن پرداخت نمی‌شود و این اعتبارات در  محل‌های دیگری هزینه می‌شود.

الهویردی دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اختصاص 15 درصد حقوق دولتی معادن به شهرستان‌های محل استقرار معادن، گفت: متاسفانه سازمان برنامه و بودجه در این زمینه به وظیفه خود عمل نکرده این در حالی است که براساس قانون باید 15 درصد حقوق دولتی معادن  در شهرستان محل استقرار معادن هزینه شود.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه در تخصیص اعتبار مربوط به سهم شهرستان‌ها از حقوق دولتی معادن کوتاهی می‌کند، افزود: با وجود تاکید رئیس جمهور بر اختصاص حقوق دولتی معادن به شهرستان‌های محل استقرار معادن اما تاکنون این اعتبار به درستی پرداخت نشده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در قانون بودجه سال 1401 حقوق دولتی معادن حدود 40 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شد، اضافه کرد: متاسفانه سهم 15 درصدی شهرستان‌های دارای معادن پرداخت نمی‌شود و این اعتبارات در  محل‌های دیگری هزینه می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه جلسات نظارتی در کمیسیون صنایع و معادن برای بررسی نحوه هزینه‌کرد حقوق دولتی معادن با حضور نماینده سازمان برنامه و بودجه برگزار شده است، ادامه داد: مردم شهرستان محل استقرار معادن از عدم تخصیص حقوق دولتی معادن گلایه‌مند هستند که باید تدبیر ویژه ای برای اختصاص این اعتبار اندیشیده شود./

پایان پیام

توسط دهقانی

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی » دکتردهقانی:کوتاهی سازمان برنامه در تخصیص سهم ۱۵ درصدی حقوق دولتی معادن به شهرستان‌های محل استقرار