دکتر دهقانی نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان وخاروانا: ضرورت پایان دادن به خودرو‌های بنزینی

دکتر دهقانی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه گروه خودروسازی سایپا به سوی تولید خودروی برقی گام برداشته و در شرایط کنونی تولید خودروی برقی چقدر برای ما مهم است گفت: تولید خودرو برقی قطعا برای ما مهم است، زیرا جهان در آینده نزدیک به این سمت حرکت می‌کند. نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آلودگی هوا به عنوان بزرگترین چالش و مشکل کلانشهر‌ها گفت: با ادامه تولید و استفاده از خودرو‌هایی که سوخت فسیلی مصرف می‌کنند، هرگز نمی‌توانیم مشکلات کلانشهر‌ها را حل کنیم. وی تنها راه حل مقابله با آلودگی هوا را پایان دادن به عمر خودرو‌های بنزینی و دیزلی توصیف کرد و گفت: امروزه آلودگی تنها مختص کلانشهر‌ها نیست و جهان به سوی آلودگی می‌رود به همین دلیل به غیر از تولید و بکارگیری خودرو‌های برقی، هیچ راه دیگری باقی نمی‌ماند. دهقانی سانیچ با هشدار نسبت به اینکه ۷۰ درصد منبع آلودگی هوای شهرها، از محل سوخت‌های فسیلی خودروهاست گفت: امروزه با معضلی به نام خودرو‌های فرسوده رو به رو هستیم که چندین برابر خودرو‌های روز بنزین مصرف می‌کنند.

تولید خودرو برقی

وی حرکت سایپا در تولید خودرو‌های برقی را گامی بزرگ توصیف کرد و گفت: به دلیل اهمیتی که تولید خودرو‌های برقی دارد، تمامی خودروسازان باید به این سمت گام بردارند. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت تولید خودرو‌های برقی، دولت باید به حمایت از این تولید بپردازد گفت: دولت باید به این سمت حرکت کند و حتی به شکل حداقلی از جیب مردم هزینه کند، تا از آلودگی جلوگیری و هوا را از آلایندگی‌های سوخت‌های فسیلی خودرو‌ها پاک کند. وی بر فرهنگ سازی برای فاصله گرفتن از بکارگیری خودرو‌های بنزینی و گازوییلی تاکید کرد و گفت: دولت باید برای خودرو‌های برقی امتیاز‌های ویژه قایل شود و اجازه دهد مردم بدون پرداخت عوارض از خودرو‌های برقی استفاده کنند.

کمک‌های ویژه دولت

دهقانی از دولت خواست به خودروسازانی که در داخل خودرو برقی تولید می‌کنند، کمک‌های ویژه‌ای داشته باشد گفت: خودرو‌های برقی بنزین مصرف نمی‌کنند و، چون دولت بابت بنزین مبلغ بسیار زیادی سوبسید می‌پردازد، خودروسازانی که خودرو برقی تولید می‌کنند از این بابت مورد حمایت قرار بگیرند. وی با اشاره به اینکه خودرو‌های برقی به شارژ نیاز دارند گفت: دولت باید از هم اکنون در فکر ایجاد ایستگاه‌های متعدد برای شارژ خودرو‌ها باشد و لازم است این مهم بتدریج ایجاد شود. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر ایجاد مشوق‌های تاثیرگذار تاکید کرد و گفت: دولت باید در وهله اول به ازای خارج کردن خودرو‌های فرسوده که مصرف بالایی دارند، اجازه واردات خودرو‌های برقی را بدهد.

توسط عزیزی

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی نماینده مردم شریف شهرستان ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه اطلاع رسانی دکتر الهویردی دهقانی » دکتر دهقانی:ضرورت پایان دادن به خودرو‌های بنزینی